קיי אופטיק - הצלחה עם עדשות מולטיפוקל

הצלחה בהתאמת עדשות מולטיפוקל

גורמים אחדים הם סוד ההצלחה להתאמה טובה . הבדיקה צריכה להיות מדויקת ולהיעשות על ידי אופטומטריסט מוסמך הנותן אחריות מלאה לבדיקתו . יש להתאים את העדשות לצרכים האישיים , לעיסוק המקצועי ולהתנהגותו והתנהלותו היומיומית של המטופל . אדם שמבלה שעות רבות במשרד מול מחשב יידרש לעדשות שונות מאשר אדם המשקיע את רוב זמנו בתנועה או שסוג עיסוקו המקצועי הוא מחוץ למשרד .
המסגרת שנבחרה צריכה להתאים מבחינת גודל השטח המיועד לקריאה , למרחק ולאזור ביניים . על המסגרת יסומן מיקום העין ביחס למסגרת . חשוב להקפיד שמדידה זו תהיה כאשר המסגרת מונחת בצורה נוחה והראש בתנוחה טבעית . אם מדידה זו אינה מבוצעת בצורה מדויקת סיכויי ההסתגלות לעדשות יופחתו משמעותית , גם אם העדשות יוצרו בטכנולוגיה המתקדמת ביותר . חשוב שהמסגרת תהיה נוחה ותונח באופן יציב על האף , ללא הפרעה או תחושת אי-נוחות .
כמו כן , חשוב שהזרועות לא יפעילו לחץ או יגרמו לתחושה לא טובה באזור האוזניים . על המסגרת של משקפי מולטיפוקל להיות קרובה ככל הניתן לעיניים , כך שמרחק העדשה מהעין יהיה מינימלי תוך הבטחה שהריסים אינם נוגעים בעדשה . מיקום העדשות קרוב לעיניים מגביר את נוחות השימוש ומגדיל את הסיכויים להסתגלות מהירה , שכן שדה הראייה לכל טווח קטן יחסית ופועל על פי עקרון "חור המנעול" – ככל שנקרב יותר לחור המנעול כך יגדל שדה הראייה .
רצוי שהעדשות תהיינה באיכות גבוהה ומחברה ידועה ובעלות מינימום הפרעות ועיוותים . עדשות בטכנולוגיית ליטוש אחורי ממוחשבת הן בעלות ערכים אופטיים מדויקים ביותר , אם יוצרו על ידי יצרן מומחה.
עבור אלו אשר להם זו לא הפעם הראשונה , רצוי שמבנה העדשות הבנוי מאורך המעבר בין אזור המבט לרחוק ולקרוב (אורך התעלה המדורגת) יותאם בדומה לעדשות שהיו בשימוש עד עתה . יש לציין איזו מסגרת הייתה בשימוש ואם העדשה הייתה בעלת מעבר קצר או ארוך. יש להשתדל לקבל עדשה בעלת אותו אורך מעבר . יש לציין מהו הסגנון ישיבה ואופן החזקת הספר בקריאה (גבוה או נמוך) , ובהתאם תיבחר העדשה המותאמת .
נוסף על כך , כיום ניתן להתאים עדשות מולטיפוקל מתקדמות אשר פותחו במיוחד עבור מרשמים גבוהים המשלבים מראה אסתטי ונוחות משקל .
העדשות מותאמות אישית לצרכים האופטיים והמקצועיים לבעלי קוצר ורוחק ראייה גבוהים במיוחד , והן משלבות נוחות הרכבה מרבית . כמו כן , עדשות מולטיפוקל אשר פותחו במיוחד להרכבה בזמן פעילות ספורטיבית דינמית מאפשרות תיקון ראייה אופטימלי לפעילות אינטנסיבית וכמו כן למסגרות ספורטיביות בעלות עדשות קמורות .
בכל המקרים המטופל צריך לשתף פעולה ולהיות בעל מוטיבציית הסתגלות גבוהה .

קליניקה לפתרונות ראייה מתקדמים
לקוחות ממליצים