קיי אופטיק - מאמר - כיצד נבחר את סוג העדשות

כיצד נבחר את סוג העדשות?

עדשות מגע נותנות מענה אסתטי למאות מליוני אנשים בעולם הסובלים מלקויות ראייה שונות , היתרונות בשימוש בעדשות רבים. אך יש להקפיד על כללים לשימוש בריא. ראשית כדי להתאים את העדשות האידיאליות עבורך, חשוב להגיע לאופטומטריסט מומחה לעדשות מגע ולעבור בדיקת ראייה להתאמה. סוג העדשה נבחר לא רק לפי ה"מספר" שלכם, אלא גם בהתאמה לאורח החיים שלכם, במידה ואתם מבקשים להרכיב עדשות מגע תדרשו לעבור הדרכה להרכבת עדשות אצל האופטומטריסט המטפל.


עדשות מגע נותנות פתרון כמעט לכל סוגי לקויות הראייה. כיום ניתן להשיג עדשות מגע מולטיפוקל המתקנות ראייה לכל המרחקים ממש כמו עדשות מולטיפוקל במשקפיים.


אנשים הסובלים מהרכבת משקפים ימצאו יתרונות רבים בהרכבת עדשות מגע. הרכבת עדשות מגע לאנשים העוסקים בספורט ובפעילות שדורשת מהם דינמיות, העדשות לא יכולות ליפול כמו משקפיים וגם לא להינזק, הן לא מתכסות אדים ולא מתלכלכות וכמובן שומרות על מראה טבעי של הפנים והעיניים.


סה"כ קיימים שני סוגים עיקריים של עדשות מגע. הסוג הראשון הן עדשות יומיות, לשימוש חד פעמי. הסוג השני, עדשות חודשיות או דו שבועיות לשימוש חוזר. ישנם עוד כמה סוגים של עדשות מגע מיוחדות, לפתרונות מיוחדים כמו עדשות קשות לקרטוקונוס וכו'.
עדשות מגע יומיות- בעלות יתרון ברור מהסיבה שאין צורך לתחזק את העדשה ולנקות אותה. עדשות אלה מתאימות לשימוש יומי ויש להשתמש בהן לפי ההוראות הן מתאימות במיוחד לאנשים עם עיניים רגישות, אלרגיות ולאנשים המאמצים את העיניים בסביבה יבשה, לדוגמא במשרד במזגן.


עדשות מגע רב פעמיות- אמנם זולות יותר אבל דורשות תחזוקה וניקוי בנוזל ייעודי לעדשות מגע. לעתים האופטומטריסט ימליץ על עדשות מסוג זה כמתאימות יותר מעדשות יומיות.

5 טיפים להרכבה בריאה של עדשות מגע
שטפו ידיים היטב לפני הרכבה והוצאה של עדשות מגע.
הקפידו על הוראות ההרכבה, זמני ההרכבה המומלצים ותוקף העדשות והתמיסות שברשותכם.
אין להיכנס עם עדשות מגע למים, עדשות מגע סופחות נוזלים ועשויות להזדהם.
יש להרכיב את העדשות לפנ ימריחת האיפור ולהסירן לפני הסרת האיפור.
אין להשתמש בעדשות מגע פגומות.

קליניקה לפתרונות ראייה מתקדמים
לקוחות ממליצים